از ما راهکار بخواهید

از ما راهکار بخواهید

لحظه‌های خوش بیرون بودن با دوستان فراموش نشدنی هستند ! لذت دورهم ‌بودن و خوش‌گذرانی با کسانی که بیشتر از بقیه با آن‌ها صمیمی هستید و به قولی آن‌ها که حرفی را شروع می‌کنند، شما تمام می‌کنید. اما امان از وقتی که نوبت به غذا خوردن و حساب کردن پول رستوران یا کافه می‌رسد. نبردهای تن به تن با دوستان برای فتح فاکتور و حساب کردن آن اگر کشته به جا نگذارد، حتما زخمی دارد.
ولی اگر در یکی از این قرارهای دوستانه با همه راحت نبودید و مجبور شدید که پول آن‌ها را هم حساب کنید، برنامه چیست ؟
چطوری از بند تعارف‌های دست‌وپاگیر خارج شویم و بدون معذب شدن، پول از آن‌ها بگیرید ؟ یک راه ساده‌ و به روز چیست که در هر کجا و در هر زمان، بدون نیاز به زنگ یا اس.ام.اس زدن به طرف، کارایی داشته باشد ؟

در ماه محرم ایران سیاه به تن می‌کند و در عزای حسین‌ابن‌علی، اشک می‌ریزد. ایثار، گذشت و آزادگی، حق‌طلبی و مبارزه برای آنانی که یارای به‌پا‌خیزی و دفاع از خود را ندارند، ستون‌هایی هستند که حماسه عاشورا بر پایه آن‌ها شکل گرفت. اشک در این شب‌ها زیباست، خبر از احساسات عمیق مذهبی مردمانی عاشق و پایبند بودن آن‌ها به اصول انسانی می‌دهد، اما چه اشک‌هایی که در خرابه‌های خارج شهر، در زیر چادرهای پاره شده کنار ساختمان‌های نیمه‌کاره، از چشمان کودکان و خانواده‌های بی‌بضاعت آن‌‌ها جاری می‌شود و ما آن‌ها را نمی‌بینیم. انسان‌هایی که چشم به دستان نیکوکار عاشقان حسینی دارند.
یک راه ساده برای کمک به آن‌ها وجود دارد. یک راه آسان و سریع تا نذورات مالی شما بانیان عشق و هم‌نوع‌دوستی به دست متولیان هیئت‌ها برسد و بعد از آن به دست قشر نیازمند کمتر دیده شده… یک راهکار !

بوی مهر به مشام می‌رسد، چیزی به شروع سال تحصیلی نمانده و اولین کلاس درس/زنگ مدرسه هم از رگ گردن به بچه‌ها نزدیک‌تر است. شروع مدرسه‌ها همان‌قدر که برای بچه‌ها اضطراب‌آور و استرس‌زاست، می‌تواند برای اولیا و مسئولین هم دلهره‌آور شود. باز هم جلسه‌های اولیا و مربیان و درخواست‌های مالی که مدرسه‌ها در کاغذ، برای برگزاری کلاس‌های آموزشی فوق‌برنامه یا اردوهای تفریحی، برای اولیا می‌فرستند. حال سوال این است، که اصلا چرا باید در کاغذ فرستاده شود ؟ مگر راهکار بهتری برای ارسال این درخوا‌ست‌نامه‌ها وجود ندارد ؟ راهکاری امن و سبز تا لازم نباشد که کاغذ به دست بچه‌ها بسپاریم تا به خانواده‌ها برسانند که شاید گم یا پاره شوند و همچنین برای آن‌ها فرهنگ‌سازی کنیم که بیشتر به درخت‌ها و کاغذ بها بدهند. بهتر نیست که کاغذهای باارزش را در جاهای مهم‌تری استفاده کنیم و تکنولوژی‌های مفیدتر را جایگزین آن‌ها کنیم ؟
پیوند کوتاه: https://blog.payping.ir/gMoXF
دیدگاه‌تان را بنویسید: