درگاه پرداخت اختصاصی پی‌ پینگ
آینده وام دادن در دنیا

آینده وام گرفتن در دنیا

تیم محتوایی پی‌پینگ در فین تک ۱۳۹۶/۱۲/۲۴

در گذشته برای درخواست وام به بانک‌های محلی مراجعه می کردیم. ولی امروزه برای گرفتن وام گزینه‌های بیشتری وجود دارد. یکی از این گزینه‌ها قرض دادن شخص به شخص است که انتخابی جذاب برای بسیاری از وام گیرنده‌هاست. روش‌های نوین پرداخت به ویژه پرداخت آنلاین هم این فرآیند را تسریع کرده است. سیستم‌های پرداختی نظیر پی‌پینگ که مدت‌هاست در کشورهای توسعه یافته جهان جا افتاده است وام دهی شخص به شخص را بسیار ساده کرده است. به علاوه اینکه اشخاص وام دهنده به آن به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری نگاه می‌کنند. در واقع شرکت‌هایی مانند Lending Club, Prosper و SoFi که دراین حوزه (قرض دادن شخص به شخص) فعالیت می‌کنند بسیار سریع بین افراد عامه محبوب شده اند و حجم مالی که می‌توانند وام بدهند تقریبا هر ۹ ماه ۲ برابر می‌شود.

قرض دادن شخص به شخص چیست؟

بازارهای قرض دادن شخص به شخص (P2P) جاییست که خارج از بانک‌های سنتی و با استفاده از الگوریتم‌های کامپیوتری وام گیرندگان و سرمایه گذاران را با توجه به نیاز هرکدام از طرفین با یکدیگر مرتبط می‌کند. از آنجایی که این شرکت‌ها بانک نیستند قوانین نظارتی کمتری برای آن‌ها وجود دارد و به راحتی می‌توانند نقش واسطه را داشته باشند و این به معنای کارمزد و بهره کمتر است. سال گذشته مردم آمریکا حدود ۶.۶ میلیارد دلار از اشخاص وام دهنده (در بازارهای P2P) پول قرض کرده‌اند.

مزایای وام گرفتن از اشخاص وام دهنده چیست؟

وام گیرندگان با اعتبار خوب می‌توانند وام با بهره کمتری نسبت به بانک دریافت کنند. این به‌خصوص زمان یکپارچه کردن قرض‌ها (دریافت یک وام بزرگتر به منظور تسویه وام‌ها و بدهی‌های کوچک) مفید است: در گزارشی اخیر که Lending Club منتشر کرد نشان داده شده است که اشخاصی که می‌خواهند با گرفتن یک وام بزرگ وام‌های کوچک خود را تسویه کنند در مجموع ۷ درصد بهره کمتری می‌پردازند Lending Club اخیرا اظهار داشته است که وام گیرندگان از وام شخصی برای یکی کردن وام‌های خود و یا تسویه حساب بهره بالای کارت‌های اعتباری خود استفاده می‌کنند، همچنین گزارش شده که میانگین میزان بهره پرداختی آنها در مجموع ۷ درصد کمتر از بدهی‌های پرداخت نشده آنها هست. در واقع اگر برنامه ای برای تغییر سبک زندگی خود داشته باشید می‌توانید هر ماه اقساط وام خود را بپردازید.

دیگر مزایا:

بعضی از این بازارها در کنار امتیاز اعتباری شما در پروفایلتان اعتبارنامه در زمینه وام‌هایی که داده یا گرفته‌اید می‌دهند که می‌توانید ضمیمه رزومه کاری یا تحصیلی خود کنید یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید که این پروسه تماما آنلاین انجام می شود و در یک یا دو روز می‌توانید این اعتبارنامه را کسب کنید. چه کسی در این بازارها وام می‌دهد؟

در واقع هر کسی می تواند این کار را انجام دهد. سرمایه گذارانی که به دنبال فرصت‌های جدید برای افزایش ثروتشان هستند یا به دنبال تنوع بخشیدن به استراتژی‌های سرمایه گذاری‌هایشان هستند.

منبع

مطالب پیشنهادی


ارسال نظر

نام
نام خود را وارد کنید
ایمیل
ایمیل خود را وارد کنید